Így néztek ki az első művégtagok

James Gillingham nevű cipész 150 évvel ezelőtt találkozott egy férfival, aki ágyúlövés okozta sérülés miatt veszítette el karját. Az orvosok nem tudtak javítani a férfi helyzetén.Ezt megtudva az angliai Chardban cipészként dolgozó James felajánlotta, hogy ingyen készít egy műkart a férfi számára. Így James Gillingham megalkodta a világ első művégtagját. A protéziseket viselő személyekről fotókat is készített, amit itt láthatnak.

Mult-kor

Mult-kor2 Mult-kor3 mult-kor4 mult-kor5 mult-kor6 mult-kor7 mult-kor8

mult-kor9

Kérjük támogassa Magyarország első, s egyetlen bionikus protézisekkel foglalkozó szervezetét!

A végtaghiányos, és rászoruló gyerekek nevében is KÖSZÖNJÜK!!!

A cikkről bővebben: http://mult-kor.hu/ilyenek-voltak-a-vilag-elso-muvegtagjai-20150729?utm_source=social&utm_campaign=ilyenek-voltak-a-vilag-elso-muvegtagjai-20150729&utm_medium=facebook